Купата REFAN-2015 в турнира по футзал отиде при „Форест“

понеделник, 28 декември 2015 г.

Купата REFAN-2015 в турнира по футзал отиде при  „Форест“

Купата „REFAN – 2015“ в 16-ото издание на националния Коледен турнир по футзал бе грабната заслужено от отбора на „Форест“. Футзалът е известен още като минифутбол или футбол на малки вратички. Турнирът се проведе в спортна зала "Васил Левски" в Пазарджик. И тази година над 300 футболисти взеха участие в тридневния коледен турнир, който по традиция се превръща в състезание номер 1 за областта през месец декември. В решителния за титлата финал „Форест“ се наложи над „Елиткар“ с 2-1. В турнира се включиха национали и професионалисти и за пореден път се доказа тезата, че минифутболът няма нищо общо с конвенционалния футбол и наличието на професионалисти в даден отбор съвсем не е гаранция за краен успех или дори класиране на финал.
Освен купата „REFAN”, за първото си място победителите грабнаха 800 лева парична премия от наградния фонд.
Като генерален спонсор на турнира, „Рефан България“ стимулира с индивидуални подаръци призьорите от тимовото класиране, както и най-добрите в индивидуалното подреждане за най-добър вратар, голмайстор, защитник, нападател и др. По този начин REFAN отново демонстрира съпричасността си към българския спорт и готовността си да подкрепя и мотивира българските спортисти.